Reiki- uzdrawiająca terapia, masaż leczniczy.

Co to jest Reiki?NaturMedica zestawy testów

Na czym polega terapia Reiki? NaturMedica zestawy testów

Główne korzyści płynące z zabiegów Reiki.NaturMedica zestawy testów

Pochodzenie Reiki.NaturMedica zestawy testów

NaturMedica zestawy testówPo zabiegu Reiki.

Co to jest Reiki?

Reiki to metoda naturalnego uzdrawiania („rei” to Uniwersalna Energia Życiowa, niezbędna wszystkim istotom do prawidłowego życia i funkcjonowania oraz „ki” – energia indywidualna). Kiedy zestawimy oba człony ze sobą, otrzymamy połączenie energii indywidualnej danej istoty z Uniwersalną Energią Życiową, co początkuje proces uzdrawiania.

Przekaz Reiki oprócz uzdrawiania, wycisza nas, odpręża ciało i redukuje stres, usuwa przyczyny chorób oraz oczyszcza z toksyn. Reiki nie jest religią, każdy może przyjmować Reiki, bez względu na wyznanie czy pochodzenie. Forma zabiegu jest bardzo delikatna, bezinwazyjna i bezbolesna oraz nie wymaga przygotowania ze strony osoby chcącej się poddać terapii.

Na czym polega terapia Reiki?

Energię Reiki przekazuje się poprzez nakładanie dłoni na konkretne obszary ciała. W miejscu przyłożenia dłoni pacjent może (ale nie musi) czuć ciepło lub delikatne mrowienie czy szczypanie, jednak odczucia te są bardzo indywidualne i zależne np. od wrażliwości pacjenta i otwarcia się na przyjęcie energii. Podczas terapii nie zaleca się rozmawiania, pacjent leży odprężony, z zamkniętymi oczami i obserwuje swoje odczucia i reakcje ciała.

Reiki działa na dwóch poziomach – fizycznym i duchowym, które wzajemnie się uzupełniają. Równowaga na obu tych poziomach powoduje uzdrowienie zarówno ciała jak i umysłu. Reiki nie powoduje skutków ubocznych, ciało pacjenta przyjmuje od terapeuty dokładnie tyle energii ile w danym momencie jest mu potrzebne. Reiki nie wyklucza stosowania w tym samym czasie innych metod leczenia, zarówno tych niekonwencjonalnych jak i konwencjonalnych – doskonale je uzupełnia.

Terapeuta podczas zabiegu odczuwa energię Reiki wraz ze swoim pacjentem, poprzez to może z łatwością odnaleźć w ciele pacjenta blokady energetyczne. Ułatwia mu to diagnozowanie, co zwiększa efektywność zabiegu.

Główne korzyści płynące z zabiegów Reiki?

NaturMedica szeroka oferta terapii i testówzwiększony przepływ sił życiowych

NaturMedica szeroka oferta terapii i testówrównowaga energetyczna i emocjonalna

NaturMedica szeroka oferta terapii i testówredukcja stresu

NaturMedica szeroka oferta terapii i testówzwiększenie odporności na sytuacje stresowe

NaturMedica szeroka oferta terapii i testówgłębokie odprężenie ciała i umysłu

NaturMedica szeroka oferta terapii i testówproces uzdrawiania w zależności od jednostki chorobowej

Pochodzenie Reiki

Reiki jako system uzdrawiania znana jest od tysięcy lat i wywodzi się z kultury tybetańskiej. Nie była powszechnie znana aż do końcówki XIXw., kiedy to katolicki ksiądz i wykładowca teologii oraz rektor Uniwersytetu Chrześcijańskiego w Kyoto w Japonii, dr Mikao Usui odkrył ją na nowo i zaczął praktykować jako sztukę uzdrawiania oraz rozwoju duchowego.
Dr Mikao Usui został pierwszym mistrzem Reiki i ustanowił jej duchowe zasady. Swoją wiedzę i wtajemniczenie przekazał 16 mistrzom, a jednego z nich – Chujiro Hajashi wyznaczył odpowiedzialnym za utrzymanie tradycji przekazu Reiki. On to założył w Tokio klinikę Reiki. Jego uczennicą była m.in. Hawayo Takata, która na jego prośbę kontynuowała dzieło mistrza. Hawayo Takata wtajemniczyła 21 mistrzów. Oni to rozpowszechnili Reiki w Kanadzie i USA, a stamtąd Reiki przywędrowała do Europy. Następczynią Hawayo Takata została jej wnuczka Phyllis Lei Furumoto, która do chwili obecnej sprawuje pieczę nad Reiki. Obecnie sztuka znana jest na wszystkich kontynentach. Posługują się nią tysiące ludzi.

Po zabiegu Reiki – ważne uwagi!

  • Po zabiegu mogą wystąpić pewne objawy tzw. niepożądane. Ciało może zacząć wydalać nagromadzone toksyny (przez skórę oraz układy wydalnicze), mogą pojawić się bóle głowy, nadmierna potliwość, bóle w podbrzuszu, stan podgorączkowy, reakcja Herxheimera (nasilenie się typowych objawów choroby, które wcześniej występowały u pacjenta) – są to wbrew pozorom fizyczne objawy zdrowienia, zapoczątkowanie procesu oczyszczania organizmu a nie nowa jednostka chorobowa.
  • Wskazane jest picie dużej ilości wody, minimum 1,5l dziennie, aby wypłukać wszystkie toksyny i złogi z organizmu.
  • Niektórzy pacjenci zaobserwują u siebie również zwiększoną wrażliwość i emocjonalność, wynikającą z działania energii Reiki również na poziomie duchowym. W trakcie takiego oczyszczania emocjonalnego warto zadbać o siebie, pozwolić sobie przeżyć pojawiające się uczucia i emocje i nie walczyć z nimi a bardziej je obserwować.
  • O swoich odczuciach po zabiegu Reiki warto porozmawiać z terapeutą podczas następnej wizyty.

Opisane wyżej objawy tzw. niepożądane, nie są w żadnym stopniu przeciwwskazaniem do kolejnych zabiegów Reiki, przeciwnie – kolejne zabiegi będą nas zbliżać do osiągnięcia równowagi, zarówno fizycznej jak i duchowej.

 

reiki

Zapraszamy na terpię

Rejestracja i informacje: tel. 512-777-518