Przy pomocy niewielkiego urządzenia BICOM CHIP istnieje możliwość zapisania na chipie programów terapeutycznych. Daje to szansę przedłużenia czasu i działania terapii. Wynikająca z tego korzyść to również bardziej ustabilizowana praca organizmu.

Wzór częstotliwości wygenerowany podczas terapii zostaje zapisany na chipie, wykorzystując jego właściwości zapamiętywania drgań elektromagnetycznych (BICOM CHIP jest ferromagnetykiem). Chip jest wklejony w okrągły plaster. Zaraz po terapii umieszcza się go na ciele pacjenta. Najlepszym punktem jest miejsce pod pępkiem. BICOM CHIP można także przykleić na tę część ciała, która została poddana terapii (np. bolący kark, bark, kolano itd.)

Z badań wynika, że zapisane informacje nie są pobierane przez organizm pacjenta prze cały czas jego noszenia, lecz tylko wtedy gdy organizm ma taką potrzebę. Zatem niemożliwe jest przedawkowanie. Terapie można zapisywać łącznie (cały cykl programów). Zapisana informacja pozostaje aktywna maksymalnie na okres 1 miesiąca. Chip może być wielokrotnie ładowany.

Jeden chip przypisany jest tylko jednemu pacjentowi (nie można go użyczać innej osobie).

  • przedłużenie działania terapii biorezonansowej
  • łatwy w użyciu
  • zapamiętuje magnetyczny wzór częstotliwości (BMF) oraz dynamiczny pakiet mikroimpulsów (DMI)