Choroby i schorzenia, które mogą być spowodowane infekcją krętkami Borreli a także infekcją pierwotniakami i bakteriami z rodzaju: Babezja, Ehrlichia (Anaplasma), Bartonella, Mykoplazma, Chlamydia, Yersinia, Rickettsia (tzw. KOINFEKCJE PRZY BORELIOZIE):

silne bóle głowy, trudne do zdiagnozowania problemy z widzeniem, bóle stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, problemy z pęcherzem moczowym, stwardnienie zanikowe boczne, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, zapalenie nerwów, zaburzenia psychiczne (np. takie jak schizofrenia) przewlekłe zmęczenie, niewydolność serca, dławica piersiowa, nieregularny rytm serca, fibromialgia, choroby autoimmunologiczne, takie jak skleroderma i toczeń rumieniowaty, zapalenie oko, nagła głuchota.

Programy terapeutyczne w cyklu terapii:

  • bezpośrednie działanie na konkretne rodzaje bakterii i pierwotniaków, które wywołały zakażenie u danego pacjenta (po wykonaniu testu)
  • detoksykacja z jednoczesnym wspomaganiem organów eliminujących (wątroba, śledziona, trzustka, nerki, jelita)
  • odbudowa sił immunologicznych
  • likwidacja stanów zapalnych w organizmie
  • terapia przeciwbólowa
  • wspomaganie układu limfatycznego
  • wspomaganie układu nerwowego
  • dodatkowe, indywidualnie dobrane programy terapeutyczne

Zalecany czas trwania całej terapii to min. 6-7 tygodni (po dwie wizyty w tygodniu). Czas trwania jednej wizyty to 45-60 min.

UWAGA: Negatywny wynik testu (-ów) z krwi, nie świadczy o tym, że  NIE jesteśmy chorzy na boreliozę lub/i koinfekcje. Testy z krwi, takie jak ELISA czy Western Blot mają jedynie 30-70% skuteczności. Test wykonany metodą biorezonansu ma prawie 98-100% skuteczności.

Duży odsetek pacjentów chorych na boreliozę, nie przypomina sobie ugryzienia przez kleszcza. Należy bowiem pamiętać, iż do zakażenia dochodzi bardzo często na skutek ukąszenia przez kleszcza w fazie rozwojowej nimfy. Nimfa to jedna z trzech form rozwojowych kleszcza – występuje pomiędzy jajem a jego postacią dorosłą. Warto zaznaczyć, że nimfa kleszcza jest bardzo niewielkich rozmiarów – ma około 1 mm wielkości – i można ją łatwo przeoczyć patrząc gołym okiem. 

Przeprowadzany w naszym gabinecie TEST NA BORELIOZĘ i KOINFEKCJE składa się z 21 rodzajów bakterii borrelia, 14 rodzajów pierwotniaków babesia, 24 rodzajów bakterii bartonella i 2 rodzajów bakterii ehrlichia, chlamydia trachomatis.

Więcej o boreliozie można przeczytać na naszym blogu: https://natur-medica.pl/borelioza/

Skontaktuj się z nami