Terapia biorezonansowa – co to jest?

NaturMedica zasada działania BRTMetoda wykorzystująca naturalne promieniowanie wytwarzane przez komórki naszego organizmu. Każda z nich jest maleńkim elektromagnesem, który wytwarza wokół siebie pole magnetyczne. Jest ono niewielkie, ale po zsumowaniu pól wszystkich komórek, uzyskujemy specyficzny wzorzec prawidłowego pola dla konkretnej tkanki lub narządu. Zdrowe komórki emitują inne sygnały elektromagnetyczne (posiadają inne pole magnetyczne) niż komórki w których przebiega proces chorobotwórczy.

Jak to działa?

NaturMedica bezpieczeństwo i pewnośćW trakcie terapii biorezonansowej sygnały z zakłóconego pola magnetycznego odbierane są za pomocą specjalnych aplikatorów i przekazywane do aparatu BICOM OPTIMA. Urządzenie analizuje pole i inwertuje drgania patologiczne (czyli tworzy ich zwierciadlane odbicie) w drgania terapeutyczne, czyli harmoniczne.

NaturMedica bezpieczeństwo i pewnośćDrgania harmoniczne przekazywane są z powrotem poprzez aplikatory do organizmu pacjenta. Elektromagnetyczne pole pacjenta reaguje natychmiast na dokładnie dopasowany sygnał terapeutyczny i przekazuje do urządzenia BICOM OPTIMA zmieniony wzorzec drgań. Proces ten powtarza się w ułamkach sekund.

NaturMedica bezpieczeństwo i pewnośćW ten sposób patologiczne sygnały w organizmie są redukowane, tak aby w końcu zostać wygaszone. Prowadzi to do zredukowania lub nawet całkowitego wyeliminowania patologicznych częstotliwości drgań, a w konsekwencji do normalizacji organizmu oraz eliminacji reakcji alergicznych lub innych niepożądanych objawów z jakimi się zmagasz.

Jak wygląda zabieg?

Zaczynamy od przeprowadzenia wywiadu i ustalenia ewentualnych objawów, na podstawie tego typujemy rodzaje alergenów lub rodzaje obciążeń organizmu i przeprowadzamy test diagnostyczny, w celu ich konkretnego ustalenia. Tym samym  jesteśmy w stanie określić przyczyny dolegliwości.

Aparat BICOM OPTIMA zarówno w diagnostyce jak i w terapii, wykorzystuje drgania elektromagnetyczne płynące z samego organizmu pacjenta jak i drgania patogenów (alergenów oraz obciążeń, takich jak np. bakterie, wirusy, grzyby, metale ciężkie, etc.).

Pacjenta podłącza się do aparatu, który odbiera z chorego narządu drgania elektromagnetyczne prawidłowe i nieprawidłowe, a następnie odpowiednio je przetwarza. Drgania nieprawidłowe ulegają wygaszeniu, natomiast prawidłowe wzmocnieniu. Następnie wracają one z powrotem do organizmu pacjenta.

Podczas zabiegów zakłócone pole elektromagnetyczne uczy się zatem drgać w sposób wyłącznie prawidłowy, a to powoduje efekt terapeutyczny.

Aparat BICOM OPTIMA posiada dodatkowo możliwość korzystania z dwóch oddzielnych kanałów diagnostycznych i terapeutycznych, które mogą pracować jednocześnie i są w pełni zintegrowane. Dzięki tej możliwości diagnostyka oraz terapie trwają krócej.

Aparat BICOM OPTIMA pracuje w bardzo szerokim paśmie częstotliwości: od 1 Hz do 250 kHz oraz posiada szeroką bazę programów terapeutycznych, odpowiednich dla konkretnych schorzeń. Przy czym warto podkreślić, iż w terapii biorezonansowej zawsze szukamy przyczyny danego schorzenia i od niej zaczynamy terapię, nie zaś od leczenia objawów danego schorzenia.

Zabieg trwa od 30 minut do 1 godziny (u dzieci odpowiednio od 15 do 30 minut) i jest zupełnie bezbolesny oraz bezinwazyjny.